קובץ זיפ

כל חברת בניית אתרים משתמשת בקובץ זיפ באופן קבוע כחלק מהעבודה היום יומית.

Zip (file format)

מתוך ויקיפדיה, אנציקלופדיה החופשית
"לפתוח" מפנה לכאן. לתכנית בשם "מיקוד", ראה מידע-ZIP. להפוך לפיתול, ראה התמר (מדעי מחשב).
רוכסן
סיומת קובץ zip.
. Zipx (דחיסת אלגוריתמים חדשים יותר)
יישום סוג מדיית אינטרנט / zip [1]
מזהה סוג אחיד com.pkware.zip-ארכיון
אין מספר קסם, אם כי PK \ 003 \ 004, PK \ 005 \ 006 (ארכיון ריק), או קי \ 007 \ 008 (הקיף ארכיון) הם נפוצים.
שפותח על ידי פיל כץ, PKWare
פרסום ראשון 1989
המהדורה האחרונה 6.3.3 / 1 ספטמבר 2012; לפני 6 חודשים
סוג של דחיסת נתונים בפורמט
הוארך לצנצנת (EAR, RAR (Java), מלחמה)
Office Open XML (מיקרוסופט)
פתח אמנות אריזה
OpenDocument (ODF)
Xpi (רחבות מוזילה)
התקן (ים) APPNOTE מPKWare
מיקוד הוא בפורמט קובץ ארכיון שתומך בדחיסת מידע ללא אובדן נתונים. קובץ zip עשוי להכיל אחד או יותר קבצים או תיקיות, שעשוי להיות דחוסות. פורמט קובץ zip מאפשר מספר האלגוריתמים לדחיסה. הפורמט נוצר במקור בשנת 1989 על ידי הפיל כץ, והראשון היה מיושם בכלי PKZIP של PKWare, [2] כתחליף לפורמט דחיסת ARC הקודם על ידי התום הנדרסון. הפורמט ZIP נתמך כעת על ידי תוכנות עזר רבות אחרות מאשר PKZIP. מיקרוסופט כללה תמיכה מובנית ברוכסן (תחת השם "תיקיות הדחוסות") בגרסות של Microsoft Windows מאז 1998. אפל כללה תמיכה מובנית בzip ב-Mac OS X 10.3 (דרך BOMArchiveHelper, עכשיו שירות ארכיון) ומאוחר יותר. מערכות הפעלה חופשיות ביותר שbuiltin תמיכת zip באופנים דומים לWindows ו-Mac OS X, בעוד שגם תמיכה במספר פורמטים אחרים באופן דומה.
קבצי zip בדרך כלל להשתמש בסיומות הקבצים ". zip" או ". ZIP" ותקשורת MIME סוג יישום / zip. [1] מיקוד משמש כתבנית קובץ בסיס של תוכניות רבות, בדרך כלל תחת שם אחר. בעת ניווט במערכת קבצים דרך ממשק משתמש, סמלים גרפיים המייצגים קבצי zip לעתים קרובות מופיעים כמסמך או חפץ אחר בהבלטה כולל רוכסן.
תוכן עניינים [סתר]
1 היסטוריה
היסטורית גרסה 1.1
1.2 תקינה
2 עיצוב
2.1 מבנה
2.2 כותרות קבצים
2.3 שיטות דחיסה
2.4 הצפנה
2.5 ZIP64
2.6 שילוב עם פורמטים של קבצים אחרים
2.7 גבולות
2.8 הרחבות קנייניות
2.8.1 תחום נוסף
מחלוקת הצפנה חזקה 2.8.2
3 יישום
4 מורשה
5 ראו גם
6 הפניות
7 קישורים חיצוניים
[עריכה] היסטוריה

פורמט קובץ zip נוצר על ידי הפיל כץ PKWare. הוא יצר את הפורמט לאחר שחברתו הייתה תביעות שהוגשו נגדו על ידי מערכות הגברת Associates (ים) בטענה כי מוצרי האחסון שלו היו נגזרים של מערכת אחסון ARC של הים. השם "הרוכסן" (שמשמעותו "צעד במהירות גבוהה") הוצע על ידי חברו של כץ, רוברט מהוני. הם רצו לרמוז שהמוצר שלהם יהיה מהיר יותר מאשר ARC ופורמטי דחיסה אחרים של הזמן. הגרסה המוקדמת ביותר הידוע ל. מפרט תבנית קובץ ZIP פורסמה לראשונה כחלק מחבילת 0.9 PKZIP תחת APPNOTE.TXT הקובץ בשנת 1989.
פורמט קובץ zip שוחרר לרשות הציבור, [3] [4] [5] [6] [7] אבל כמה תכונות ZIP מכוסות על ידי פטנטים או פטנטים תלויים ועומדים. [8]
[עריכה] היסטורית גרסה
מפרט תבנית הקובץ. ZIP יש מספר משלו גרסה, שלא בהכרח מתאים למספרי הגרסה לכלי PKZIP, במיוחד עם 6 PKZIP או במאוחר. בזמנים שונים, PKWare הוסיף תכונות ראשוניות המאפשרות מוצרי PKZIP לחלץ ארכיונים באמצעות תכונות מתקדמות, אבל מוצרי PKZIP שיוצרים ארכיונים כאלה לא נעשים זמינים עד השחרור הגדול הבא. חברות או ארגונים אחרות תומכות במפרטי PKWare בקצב שלהם.
מפרט תבנית קובץ ZIP נקרא באופן רשמי "APPNOTE -. מפרט תבנית קובץ ZIP" והוא פורסם באתר האינטרנט PKWARE.com מאז סוף 1990 [9] כמה גרסות של המפרט לא פורסם.. מפרט של תכונות מסוימות כמו bzip2 דחיסת מפרט, חזק הצפנה ואחרים שפורסמו על ידי PKWare כמה שנים לאחר יצירתם. את כתובת האתר של המפרט המקוון שונה מספר פעמים באתר PKWare.
סיכום של התקדמות מפתח בגרסות שונות של מפרט PKWare:
2.0: (1993) [1] ערכים בקבצים ניתן לדחוס עם DEFLATE ולהשתמש בהצפנת PKWare מסורתית.
2.1: (1996) דחיסת Deflate64
4.5: (2001) [10] מתועד הפורמט ZIP, 64-bit.
4.6: (2001) דחיסת bzip2 (לא פורסם באינטרנט ועד לפרסום APPNOTE 5.2)
5.0: (2002) DES, Triple DES, RC2, RC4 נתמך עבור הצפנה (לא פורסם באינטרנט ועד לפרסום APPNOTE 5.2)
5.2: (2003) [11] [12] תמיכה בהצפנת AES (מוגדר בAPPNOTE 5.1 ​​שלא פורסם באינטרנט), תקנו את גרסת RC2-64 נתמכות להצפנה.
6.1: (2004) [13] אחסון תעודה מתועד.
6.2.0: (2004) [14] מתועד הצפנת מדריך מרכזית.
6.3.0: (2006) [15] מתועד (UTF-8) אחסון קובץ Unicode. רשימה מורחבת של חשיש נתמך, דחיסה (LZMA, PPMd +), אלגוריתמים של הצפנה.
6.3.1: (2007) [16] תיקון ערכי Hash סטנדרטיים עבור SHA-256/384/512.
6.3.2: (2007) [17] שיטת דחיסה מתועדת 97 (WavPack).
6.3.3: (2012) [18] שינויים בעיצוב של מסמכים כדי להקל על התייחסות הערת יישום PKWare מתקנים אחרים תוך שימוש בשיטות כגון דוח JTC 1 הפנית ההסבר (RER) בבימויו של כJTC 1/SC 34 N 1621.
WinZip, החל בגרסה 12.1, משתמש בסיומת zipx לקבצי zip המשתמשים בשיטות דחיסה חדשות יותר מאשר DEFLATE;. במיוחד, השיטות BZip, LZMA, PPMd, JPEG וWavPack. 2 האחרונים מוחלים על סוגי קבצים מתאימים כאשר הדחיסה "שיטה הטובה ביותר" נבחרה. [19] [20]
[עריכה] סטנדרטיזציה
בחודש אפריל 2010, ISO / IEC JTC 1 יזם הצבעה כדי לקבוע אם פרויקט צריך להיות יזם כדי ליצור פורמט תקן בינלאומי ISO / IEC תואם עם רוכסן. [21] פרויקט המוצע, אריזת מסמך שכותרתו חזו תואם zip 'מינימאלית פורמט דחוס ארכיון 'מתאים לשימוש עם מספר התקנים קיימים, ובכלל OpenDocument, Office Open XML וEPUB.
בחודש יולי 2010, בהצבעה שיזמה את הפרויקט הזה לא הצליחה להעביר הצבעה בינלאומית ונדחתה באמצעות ISO / IEC JTC 1/SC 34 N 1461. תגובות נגד הפרויקט הזה צוטטו הכרה בכך שעבודה שפורסמה קיימת בפורמט ZIP, קיים כבר למעלה מ 18 שנים בצורה APPNOTE PKWare, ממליץ במקום "ל1 JTC לאשר הערת יישום ZIP כמפרט הפניה (RS ) לנספח N של 1 הוראות JTC שפורסם כרגע ".
הצבעה זו לא לאשר בקשה להקמתה של תקופת מחקר לצורך מבקש קלט רחב יותר לגבי טכנולוגיית ליבה זו. תקופת המחקר, שהחלה באוקטובר 2010, הביאה יחד מספר המומחים בינלאומיים כדי לדון באמצעות ZIP בתוך סטנדרטים בינלאומיים. במרץ 2011, קבוצה זו הציגה עד 1 JTC המלצה חדשה על איך לשלב ZIP בתוך סטנדרטים בינלאומיים.
הכרה ההדדית הרחבה שפורמט ZIP השיג קבוצת המחקר הגיעה למסקנה בהמלצתם כי "הדרך הטובה ביותר להשגת היעדים הטכניים שלנו היא שתהיה לי PKWare ימשיך תחזוקתה של הערת יישום ZIP." את ההמלצות שנוסחו על ידי קבוצת מחקר זה הוצג להצבעה כתקן ISO / IEC JTC 1/SC 34 N 1621 [22] בחודש יולי, 2011 ואושרו על ידי הצבעה בינלאומית.
הצעת N 1621 מכוון את הסטנדרטים בינלאומיים שמשתמשים ZIP ל" לא לשכפל או סותר את הוראות ההערה של PKWare ZIP היישום, [וכדי] להפנות ליכולותיו של מכתב בקשת ZIP דרך התייחסות נורמטיבית חיצונית לגרסה האחרונה של הערת יישום ZIP. " תקנים באמצעות ZIP צריכים לכלול דו"ח JTC 1 התייחסות הסבר (RER) בעת התייחסות להערת יישום PKWare.
מתן N 1621 נכלל אפשרות לניסוח סטנדרטי פרופיל להתייחסות ZIP. פרופיל זה יכול להיות בשימוש על ידי תקנים בינלאומיים אחרים המשתמשים ZIP כדי להימנע מהצורך לכתוב מסמך RER שלהם שבו שימוש דומה של ZIP יכול להתקיים. בשלב זה, אין תקנים המשתמשים ZIP בקשו פרופיל זה.
יש תקן חדש מוצע בתהליך תקינת ISO / IEC JTC1 תחת שם ISO / IEC 21320-1 NP – טכנולוגיית מידע – קובץ מסמכי מכולות – חלק 1:. ליבה [23] טיוטת הכנה של הטקסט זמין כ מסמך ציבורי. [24]
[עריכה] עיצוב

הקבצים ZIP הם ארכיונים שמאחסנים קבצים מרובים. מיקוד מאפשר קבצים כלולים להיות דחוסים באמצעות שיטות רבות ושונות, כמו גם פשוט לאחסון קבצים מבלי לדחוס אותו. כל קובץ מאוחסן בנפרד, ומאפשר קבצים שונים באותו הארכיון להיות דחוסים בשיטות שונות. מאחר שהקבצים בארכיון ZIP דחוסים בנפרד אפשר לחלץ אותם, או להוסיף חדש, מבלי להחיל דחיסה או שחרור לחץ לכל הארכיון. זאת בניגוד לפורמט של קבצים דחוסים, זפת שעיבוד כזה גישה אקראית אינו אפשרי בקלות.
ספרייה ממוקמת בסוף קובץ zip. זה מזהה אילו קבצים ברוכסן, ומזהה בו את הרוכסן שבממוקם קובץ. זה מאפשר לקוראי zip כדי לטעון רשימת הקבצים מבלי לקרוא את כל ארכיון zip. ארכיוני Zip יכולים גם לכלול נתונים נוספים שאינו קשור לארכיון zip. זה מאפשר לארכיונים של ZIP כדי להפוך להיות ארכיונים לחילוץ עצמי, יישומים שדחיסת הנתונים הכלולים שלהם, על ידי הכללת קוד התכנית בארכיון zip וסימון הקובץ כהפעלה. מצד השני, זה גם מאפשר לקובץ תם, כגון קובץ תמונת GIF, להסתיר את הקוד זדוני על ידי הפיכת קובץ ארכיון zip.
הפורמט ZIP משתמש באלגוריתם CRC 32-bit וכולל שני עותקים של מבנה הספריות של הארכיון כדי לספק הגנה טובה יותר מפני אובדן נתונים.
[עריכה] מבנה
קובץ zip מזוהה על ידי הנוכחות של ספרייה מרכזית שממוקמת בקצו של המבנה על מנת לאפשר הצירוף של קבצים חדשים. הספרייה המרכזית מאחסנת רשימה של השמות של הערכים (קבצים או ספריות) המאוחסנים בקובץ zip, יחד עם מטה אחרים על הכניסה, ולקזז לקובץ zip, והצביע על נתוני הכניסה בפועל. זה מאפשר רישום של קובץ הארכיון שיש לבצע במהירות יחסית, כמו כל הארכיון לא צריך לקרוא כדי לראות את רשימת הקבצים. הערכים בקובץ zip כוללים גם מידע זה ליתירות.
הסדר את ערכי קובץ בספרייה לא צריך לחפוף עם סדר הערכים של קובץ בארכיון.
כל ערך שהוצג על ידי כותרת מקומית עם מידע אודות קובץ, כגון הערה, גודל קובץ ואת שם קובץ, ואחריו שדות אופציונליים "אקסטרה" נתונים, ולאחר מכן אולי דחוס, אולי נתוני קובץ מוצפנים. שדות "אקסטרה" הנתונים הם המפתח להרחבה של הפורמט ZIP. שדות "אקסטרה" מנוצלים לתמיכה בפורמט ZIP64, הצפנת AES-WinZip תואמת, תכונות קובץ, וחותמות זמן קבצי NTFS או יוניקס ברזולוציה גבוהה יותר. סיומות אחרות אפשריות באמצעות השדה "אקסטרה". כלי Zip נדרשים במפרט להתעלם שדות נוספים שהם אינם מכירים.
ZIP-64 פריסה פנימית
הפורמט ZIP משתמש "חתימות" 4-byte ספציפיים כדי לציין את המבנים השונים בקובץ. כל רשומת קובץ מסומן על ידי חתימה מסוימת. תחילת הספרייה המרכזית מצוינת עם חתימה אחרת, וכל ערך בספרייה המרכזית מסומן עדיין חתימת 4-ייט מסוימת אחרת.
אין BOF או EOF סמן במפרט zip. לעתים קרובות הדבר הראשון בקובץ zip הוא כניסת רוכסן, שניתן לזהות בקלות על ידי חתימתו. אבל זה לא בהכרח המקרה שקובץ zip מתחיל עם כניסת zip, ואינו נדרש על ידי מפרט zip.
כלים שקראו כראוי ארכיוני zip חייבים לחפש את החתימות של השדות השונים בספרייה המרכזית zip. הם לא חייבים לסרוק לערכים, כי רק המדריך מציין היכן נתח קובץ מתחיל. סריקה יכולה להוביל לתוצאות חיוביות שגויות, כתבנית לא אוסרת על נתונים אחרים כדי להיות בין גושים, או זרם דחוס המכיל חתימות כאלה. עם זאת, כלים שמנסים לשחזר את נתונים מארכיוני zip פגומים יהיו ככל הנראה לסרוק את הארכיון לחתימות נתח קבצים; זה נעשה קשה יותר בשל העובדה שהגודל דחוס של נתח קובץ יכול להיות מאוחסן אחרי נתח הקובץ, מה שהופך עיבוד רציף קשה.
רוב סוף החתימות עם המספר השלם הקצר 0x4b50 (לקרוא כמו מספר קטן-endian) שכאשר נתפסו כמחרוזת ASCII את 50 4B הקסדצימליים לקרוא "קי" ראשי התיבות של הממציא פיל כץ. פירושו של הדבר, כאשר קובץ ZIP נתפס בעורך טקסט את שני הבתים הראשונים של הקובץ הם "קי". (ZIP לחילוץ עצמי יש EXE לפני ZIP אז היה מתחיל עם "MZ".)
מפרט zip תומך גם בארכיונים מתפשטים ברחבי קבצי מערכת קבצים מרובים. נועד במקור לאחסון של קבצי zip גדולים ברחבי 1.44 מספר דיסקי דיסקטי MB, תכונה זו היא כיום בשימוש לשליחת קבצים מכווצים בחלקים על פני דואר אלקטרוני, או על משלוחים אחרים או מדיה נשלפת.
מערכת קבצי FAT של DOS יש רזולוצית חותמת זמן של שתי שניות בלבד; רשומות קובץ zip לחקות את זה. כתוצאה מכך, הרזולוציה חותמות זמן המובנהית של קבצים בארכיון zip היא רק שתי שניות, אם כי ניתן להשתמש בשדות נוספים לאחסון חותמות זמן מדויקים יותר. הפורמט ZIP, אין מושג של אזור זמן, ולכן חותמות זמן הן בעל משמעות רק אם הוא יודע מה שעת האזור הם נוצרו בי
בחודש ספטמבר 2007, שוחרר גרסת PKWare של מפרט zip המכיל הוראה לאחסון שמות קבצים באמצעות UTF-8, לבסוף מוסיף תאימות Unicode למיקוד. [25]
[עריכה] כותרות קבצים
כל הערכים רבים בייט בכותרת מאוחסנים בבתים קטנים כדי-endian. כל שדות האורך סופרים את משך הזמן בבתים.
כותרת קובץ מקומית
קיזוז תיאור Bytes [25]
0 4 חתימת כותרת קובץ מקומית = 0x04034b50 (לקרוא כמו מספר קטן-endian)
4 2 גרסה דרושה כדי לחלץ (מינימום)
6 2 דגל קצת מטרה כללי
8 2 שיטת דחיסה
10 זמן שינוי 2 קובץ אחרון
12 שינוי התאריך 2 קובץ אחרון
14 4 CRC-32
18 4 גודל דחוס
22 4 גודל לא דחוס
26 אורך שם קובץ 2 (n)
28 אורך השדה אקסטרה 2 (מ ')
שם קובץ 30 n
30 + תחום נוסף n מ '
תחום נוסף מכיל מגוון רחב של נתונים אופציונליים כגון תכונות מערכת הפעלה ספציפיות. הוא מחולק לגושים, כל אחת עם קוד זיהוי של 16-bit ואורך של 16-bit.
מייד אחר כך על ידי הנתונים הדחוסים.
אם קצת 3 (0x08) של שדה הדגלים בכלל המטרה מוגדרת, ולאחר מכן בגדלים 32-CRC וקובץ אינם ידועים, כאשר הכותרת היא כתב. השדות בכותרת המקומית מלאים באפס, וCRC-32 וגודל יצורפו במבנה 12-byte (קדם אפשרות, חתימת 4-byte) מייד לאחר את הנתונים הדחוסים:
נתוני מתאר
קיזוז תיאור Bytes [25]
0 0/4 נתוני חתימת מתאר אופציונלית = 0x08074b50
0/4 4 CRC-32
4/8 4 גודל דחוס
8/12 4 גודל לא דחוס
ערך הספרייה המרכזי הוא צורה מורחבת של הכותרת המקומית:
כותרת קובץ בספרייה מרכזית
קיזוז תיאור Bytes [25]
0 4 חתימת הכותרת מרכזית ספריית קבצים = 0x02014b50
4 2 בגרסה שנעשתה על ידי
6 2 גרסה דרושה כדי לחלץ (מינימום)
8 2 דגל קצת מטרה כללי
10 2 שיטת דחיסה
12 2 קובץ זמן השינוי האחרון
14 שינוי התאריך 2 קובץ אחרון
16 4 CRC-32
20 4 גודל דחוס
24 4 גודל לא דחוס
28 אורך שם קובץ 2 (n)
30 אורך השדה אקסטרה 2 (מ ')
32 2 אורך תגובת קובץ (יא)
34 מספר 2 דיסק שבו קובץ מתחיל
36 2 תכונות קובץ פנימיות
38 4 תכונות קובץ חיצוניות
42 4 יחסית קיזוז של כותרת קובץ מקומית. זה מספר הבתים שבין תחילת הדיסק הראשון שבו הקובץ מתרחש, ותחילתה של כותרת הקובץ המקומית. תוכנה זו מאפשרת קריאה בספרייה המרכזית כדי לאתר את מיקומו של הקובץ בתוך קובץ ZIP.
שם קובץ 46 n
46 + תחום נוסף n מ '
46 + n הערת קובץ + מ k
לאחר שכל ערכי המדריך המרכזיים מגיע לסוף תקליט הספרייה המרכזי, שמסמן את סוף קובץ ZIP:
הסוף של שיא ספרייה המרכזי
קיזוז תיאור Bytes [25]
0 4 סוף חתימת ספרייה המרכזית = 0x06054b50
4 2 מספר הדיסק זה
6 2 דיסק שבו ספרייה מרכזית מתחילה
8 2 המספר רשום בספרייה מרכזית בדיסק הזה
10 2 מספר כולל של רשומות ספרייה מרכזיות
12 4 גודל של ספרייה המרכזית (בתים)
16 4 קיזוז תחילת הספרייה המרכזית, יחסית להתחלה של ארכיון
20 2 אורך הערה (n)
22 תגובות n
סידור זה מאפשר לקובץ zip שנוצר במעבר אחד, אבל זה בדרך כלל הפחתה לחץ על ידי קריאה בספרייה המרכזית בסוף הראשון.
[עריכה] שיטות דחיסה
. מפרט תבנית קובץ ZIP מתעד את שיטות הדחיסה הבאות: מאוחסן (ללא דחיסה), התכווץ, מופחת (שיטות 1-4), קריסה כלפי פנים, Tokenizing, מנוכה, Deflate64, bzip2, LZMA (EFS), WavPack, PPMd. שיטת הדחיסה הנפוצה ביותר היא DEFLATE, אשר מתואר בIETF RFC 1951.
שיטות דחיסה שהוזכרו, אך לא תועדו בפירוט במפרט כולל: PKWare דחיסת נתוני הספרייה (מת"ק) מתבקע (בן יבמ תמציתי), תמציתי (חדש) של יבמ, IBM LZ77 z ארכיטקטורה (PFS).
[עריכה] הצפנה
מיקוד תומך במערכת פשוטה מבוססת סיסמא הצפנה סימטרית שמתועדות במפרט zip, וידועות ברצינות פגומה. במיוחד זה הוא פגיע להתקפות ידועות בטקסט אשר במקרים מסוימים נעשה גרוע יותר על ידי יישומים עניים של מחוללי מספרים אקראיים. [26]
תכונות חדשות, כולל שיטות דחיסה והצפנה חדשות (למשל AES) תועדו ב. מפרט תבנית קובץ ZIP מאז הגרסה 5.2. תקן AES מבוסס WinZip פתח משמש גם על ידי 7-Zip, XCeed, וDotNetZip, אבל כמה ספקים להשתמש בפורמטים אחרים. [27] PKWare SecureZIP תומך גם RC2, RC4, DES, שיטות הצפנת DES טריפל, המבוסס על אישור דיגיטלי הצפנה ואימות (X.509), וארכיון הצפנת כותרת. [28]
שם הצפנת קובץ הוא הציג ב. מפרט ZIP קובץ בפורמט 6.2, אשר מצפין metadata מאוחסן בחלק המדריך מרכזי לארכיון, אבל חלקי כותרת מקומיות יישארו ללא הצפנה. Archiver תואם יכול לזייף את נתוני הכותרת המקומיים בעת שימוש בהצפנת מדריך מרכזית. החל מגרסת 6.2 למפרט, שיטת הדחיסה ושדות גודל דחוסים בתוך הכותרת מקומית עדיין אינה רעולות פנים.
[עריכה] ZIP64
הפורמט ZIP המקורי היה 4 GiB מגבלה על דברים שונים (גודל לא דחוס של קובץ, גודל דחוס של קובץ וגודל כולל של הארכיון), וכן הגבלה של 65535 ערכים בארכיון zip. בגרסת 4.5 של המפרט (וזה לא אותו הדבר כמו v4.5 של כל כלי מסוים), PKWare הציג את רחבות הפורמט "ZIP64" כדי לעקוף את המגבלות האלה, להגדיל את ההגבלה עד 16 EIB (264 בתים).
סייר הקבצים ב-Windows XP לא תומך בZIP64, אבל אקספלורר ב-Windows Vista עושה. כמו כן, כמה ספריות, כגון DotNetZip וIO :: דחיסה :: מיקוד בפרל, תמיכת ZIP64. המובנה java.util.zip של Java תומכת ZIP64 מהגרסה 7 של Java. [29]
[עריכה] שילוב עם פורמטים של קבצים אחרים
פורמט קובץ zip מאפשר תגובה המכילה עד 65,535 בתים של נתונים להתרחש בסוף הקובץ לאחר הספרייה המרכזית. [25] כמו כן, משום שהספרייה המרכזית מציינת את הקיזוז של כל קובץ בארכיון לגבי תתחיל, זה אפשרי עבורו של הקובץ הראשון להתחיל בשני קיזוז מאפס, אם כי חלק מהכלים, לgzip דוגמה, לא יעבדו קבצי ארכיון שאינו מתחילים עם כניסת קובץ באפס קיזוז.
זה מאפשר לנתונים שרירותיים להתרחש בקובץ גם לפני וגם אחרי שהנתונים בארכיון zip, ולארכיון כדי עדיין ניתן לקרוא על ידי יישום zip. תופעת לוואי של זה היא שזה אפשרי מחבר קובץ שהוא גם עובד ארכיון zip ותבנית אחרת, ובלבד שהפורמט האחר סובל נתונים שרירותיים בסופו, מתחיל, או באמצע. ארכיונים לחילוץ עצמי-(SFX), של הטופס הנתמך על ידי WinZip וDotNetZip, לנצל את זה, שהם. קבצי exe שמתאימים למפרט AppNote.txt PKZIP וניתן לקרוא על ידי כלי zip תואמים או בספריות.
מאפיין זה של הפורמט ZIP, ושל פורמט JAR שהנו הנגזר של zip, יכול להיות מנוצל כדי להסתיר כיתות מזיקות Java בתוך קובץ לכאורה בלתי מזיק, כגון תמונת GIF שהועלתה לאינטרנט. ניצול GIFAR כביכול זה הוכח כהתקפה יעילה נגד יישומי אינטרנט כמו פייסבוק. [30]
[עריכה] גבולות
הגודל המינימאלי של קובץ zip הוא 22 בתים.
הגודל מקסימאלי לשניהם את קובץ הארכיון ואת הקבצים הבודדים בתוכה הוא 4294967295 בתים (232-1 בתים, או 4 GiB מינוס בתי 1) לZIP הסטנדרטי, ו18.446.744.073.709.551.615 בתים (264-1 בתים, או 16 בתי EIB מינוס 1) לZIP64. [31]
[עריכה] רחבות קנייניות
[עריכה] שדה נוסף
. פורמט קובץ ZIP כולל מתקן נוסף שדה בתוך כותרות קבצים, שניתן להשתמש בו לאחסון נתונים נוספים שאינו מוגדרים על ידי מפרט ZIP קיימים., ולאפשר archivers התואם לא מזהה את השדות כדי לדלג על השדות בבטחה. כותרת מזהי 0-31 שמורים לשימוש על ידי PKWare. המזהים שנותרו ניתן להשתמש בספקי צד שלישיים לשימוש קניינים.
[עריכה] מחלוקת הצפנה חזקה
כאשר WinZip 9.0 בטא ציבורי שוחרר בשנת 2003, הציג WinZip-256 הצפנת AES שלו, תוך שימוש בתבנית שונה, יחד עם התיעוד למפרט החדש. [32] תקני ההצפנה עצמם לא היו קניינית, אבל PKWare לא עודכן APPNOTE.TXT לכלול מפרט חזק הצפנה (SES) משנת 2001, אשר הייתה בשימוש בגרסות 5.0 ו 6.0 PKZIP. היועץ הטכני WinZip קווין קירני וStuffIt מנהל המוצר אתיו קובינגטון האשימו PKWare בהלנת SES, אבל PKZIP קצין הטכנולוגיה הראשי ג'ים פיטרסון טען כי הצפנה המבוססת על אישור עדיין לא הייתה שלמה.
כדי להתגבר על חסרון זה, מוצרים עכשוויים כגון PentaZip יישמו הצפנת מיקוד חזקה על ידי הצפנת ארכיוני zip לפורמט קובץ אחר. [33]
בצעד שנוי במחלוקת נוספת, PKWare הגיש בקשה לפטנט על 2003/07/16 מתאר שיטה לשילוב רוכסן וחזק הצפנה כדי ליצור קבצים מאובטחים. [34]
בסופו של PKWare ו-WinZip הסכימו לתמוך בהמוצרים של זה. ב2004/01/21, PKWare הודיע ​​על התמיכה בפורמט דחיסת AES WinZip מבוסס. [35] בגרסה מתקדמת יותר של WinZip בטא, זה היה מסוגל לתמוך בקבצי zip SES מבוססים. [36] PKWare גרסה הרשמית של 5.2 סופו של דבר המפרט. ZIP קובץ בפורמט לציבור, אשר תעד את SES. פרויקט התוכנה החופשית 7-Zip תומך גם בקבצי zip AES (כפי שעושה POSIX יציאת p7zip).
בעת שימוש בהצפנת AES תחת WinZip, שיטת דחיסה מוגדרת תמיד ל99, עם שיטת דחיסה בפועל מאוחסנת בשדה נתונים נוספים AES. [37] בניגוד לכך, חנויות שיטת הצפנה חזקה מפרט דחיסה במגזר כותרת הקובץ הבסיסי של כותרת מקומית ומדריך מרכזי , אלא אם כן הצפנת מדריך מרכזית משמשת כדי להסוות / להצפין מטה.
[עריכה] יישום

ישנם כלים רבים זמינים, zip וספריות zip רבות עבור סביבות פיתוח שונות; רישיונות שימוש כוללים מקור מסחרי ופתוח. לדוגמה, WinZip היא כלי אחד ידוע zip פועל על Windows ו WinRAR, IZarc, Info-ZIP, 7-Zip, וPeaZip DotNetZip הם כלים אחרים, זמין בפלטפורמות שונות. חלק מהכלים הללו יש ספרייה או ממשקים תכנותיים.
כמה ספריות פיתוח מורשה במסגרת הסכם קוד הפתוח הן פרויקט GNU gzip ומידע-ZIP. לג'אווה: Java Platform, Standard Edition מכיל את החבילה "java.util.zip" כדי לטפל בקבצי zip רגילים; ספריית Zip64File תומכת במיוחד קבצים גדולים (גדול יותר מ 4 GB) ומטפלת בקבצים ZIP באמצעות גישה אקראית; ונמלת כלי האפצ'י מכיל יישום מלא יותר שוחרר תחת רישיון תוכנת האפצ'י.
ל. יישומי NET, יש ספריית קוד פתוח ללא עלות ונקראת DotNetZip הזמין בצורת המקור ובינארי תחת הרישיון הציבורי של מיקרוסופט. [38] הוא תומך בתכונות רבות zip, כולל סיסמות להצפנת zip מסורתית או הצפנת AES-WinZip תואמת , Unicode, ZIP64, הערות zip, הקיפו ארכיונים, וארכיונים לחילוץ עצמי. מיקרוסופט הספרייה. NET 3.5 כוללת ריצת System.IO.Packaging.Package כיתה [39] שתומך בפורמט ZIP. הוא מיועד בעיקר לתבניות מסמכים באמצעות אמנות הבינלאומיות IEC תקן פתוחות אריזת ISO /.
מימושי Info-ZIP של הפורמט ZIP, מוסיפים תמיכה בתכונות מערכת קבצים מסוג יוניקס, כגון שמות משתמש וקבוצה, הרשאות קבצים ותמיכה בקישורים סמליים. יישום נמלת האפצ'י הוא מודע להם, במידה שהיא יכולה ליצור קבצים עם הרשאות יוניקס מוגדרות מראש. מימושי Info-ZIP גם יודעים איך להשתמש ביכולות תיקון השגיאות המובנות בפורמט דחיסת zip. תוכניות מסוימות (כגון IZArc) ולא תיחנקנה בקובץ שמכיל שגיאות.
בכלים של Windows-ZIP מידע תומכים גם במערכה קבצים מסוג NTFS הרשאות, ויעשו ניסיון לתרגם מהרשאות NTFS להרשאות יוניקס או להפך, כאשר חילוץ קבצים. זה יכול לגרום באופן פוטנציאלי שילובים בלתי צפויים, כגון: . קבצי exe שנוצרו באמצעי אחסון מהסוג NTFS באישור הפעלה נדחו.
גרסות של Microsoft Windows כללו תמיכה בדחיסת zip בסייר מאז Plus! חבילה שוחררה עבור Windows 98. מיקרוסופט ממכנת תכונה זו "תיקיות דחוסות". לא כל תכונות zip נתמכות על ידי Windows היכולת הדחוסה תיקיות. לדוגמה, הצפנת AES, ארכיונים מפוצלים או מורחבים, וקידוד Unicode כניסה אינן ידועות להיות קריא או כתיבה על ידי תכונת התיקיות הדחוסות ב-Windows XP או בגרסות מתקדמות יותר.
[עריכה] מורשתו

יש סטנדרטים רבים אחרים ותבניות באמצעות "מיקוד" כחלק מהשם שלהם. פיל כץ ציין כי הוא רצה לאפשר את השם "המיקוד" לכל סוג ארכיון. [עריכה] לדוגמה, מיקוד שונה מgzip, וזו מוגדרת בIETF RFC (RFC 1952). שניהם zip וgzip בעיקר להשתמש באלגוריתם DEFLATE לדחיסה. כמו כן, פורמט zlib (IETF RFC 1950) גם משתמש באלגוריתם דחיסת DEFLATE, אך מציין כותרות שונות לטעויות ובדיקת עקביות. פורמטים נפוצים אחרים, בשם דומה ותוכניות בפורמטים שונים ילידים כוללים 7-Zip, bzip2, וrzip.

מודעות פרסומת

שמי דרור ואני מתעסק בתחום של בניית אתרים באינטרנט וגם בתחום של קידום אתרים בצורה מקצועית.

עם התגית:
פורסם ב-מילון מונחים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: